تبلیغات گوگلی

تبلیغات در گوگل و تبلیغات در صفحه اول گوگل چگونه است؟

تبلیغات گوگل چیست

تبلیغات گوگلی ، موتورهای جستجو بیشترین ورودی هدفمند را به سمت سایت شما هدایت می کنند. برای اینکه در موتورهای جستجو دیده شوید، دو راهکار وجود دارد: سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) و تبلیغات در موتورهای جستجو (تبلیغات در گوگل ادوردز)

هنگامی که شما در گوگل یک عبارت را جستجو می کنید، در بالا و پایین صفحه، شاهد نتایجی خواهید بود که همراه با کلمه Ad نمایش داده شده اند. این نتایج، تبلیغات گوگلی هستند و با نتایج طبیعی جستجو ارگانیک فرق دارند. وب سایت هایی که به شکل تبلیغ در صفحه نتایج نمایش داده می شوند، از شیوه تبلیغات در گوگل ادوردز استفاده کرده اند و بابت هر کلیک کاربران هزینه ای می پردازند.

تبلیغات گوگل تنها زمانی نمایش داده می شود که یک کاربر اقدام به جستجوی کلمات کلیدی شما کند. به علاوه، در تبلیغات گوگلی تنها زمانی که کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک کند، هزینه از شما کسر خواهد شد.

آمارها نشان می دهد ۳۰% از کاربران گوگل روی تبلیغات کلیک می کنند و این خبر خوبی است برای کسانی می خواهند برای سایت خود سرمایه گذاری کنند.

مدیریت اکانت گوگل ادوردز

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید، چه کسب و کار اینترنتی و چه کسب و کارهای سنتی، شکی نیست که با تبلیغات در گوگل می توانید فروش خود را افزایش دهید. با این حال، بارها دیده شده است که تبلیغات به دلیل عدم وجود مدیریت درست، فقط باعث هدر رفتن وقت و هزینه شده است.

متخصص تبلیغ در گوگل برای شما کلمات کلیدی مناسب را انتخاب می کند، بودجه مناسب برای شما اختصاص می دهد، صفحات فرود را بهینه می کند، تبلیغ را بهبود می دهد و آمارها را بررسی و تحلیل می کند تا بهترین بازدهی را برای شما داشته باشد.

پس اگر قصد دارید از این روش تبلیغاتی برای افزایش فروش خود استفاده کنید، حتما برای دفعات اول از پلن های مدیریت گوگل ادوردز استفاده کنید.

هزینه تبلیغات گوگلی

شما با هر بودجه ای که بخواهید می توانید در گوگل تبلیغ داشته باشید، اما اینکه بودجه در نظر گرفته شده چگونه برنامه ریزی شود تا به هدر نرود بسیار مهم و ضروری است. متخصصان گوگل ادوردز که به پارامترهای گوگل مسلط هستند می توانند در این زمینه بسیار موثر باشند و کمک شایانی به بالابردن نرخ بازگشت هزینه های شما بکنند.

دامنه های .ir در تبلیغات گوگلی

در صورتی که دامنه سایت شما .ir است، برای تبلیغ دادن در گوگل می بایست یک دامنه غیر از ir  استفاده کنید. همچنین پیشنهاد می شود که برای جلوگیری از بروز مشکلات سئو سایت، سایت دوم در حالت noindex قرار دهید تا در نتایج طبیعی گوگل نمایش داده نشود و تداخلی با سایت اصلی شما ایجاد نکند.

همچنین در صورت ریدایرکت کردن دامنه، ممکن است سایت شما توسط گوگل تعلیق شود و مجبور باشید تا چند هفته برای باز شدن آن تلاش کنید.

مزایای تبلیغات در گوگل

  1. تبلیغات در صفحه اول گوگل در کوتاه ترین زمان ممکن
  2. پرداخت هزینه تنها در صورتی که کاربر بر روی آگهی شما کلیک کند
  3. تبلیغات گوگل ارزان تر از هزینه بر روی سئوی سایت است (ولی به یاد داشته باشید که سئو بالاترین نرخ بازگشت سرمایه را برای شما خواهد داشت)
  4. این آگهی ها برای کسانی به نمایش در می آیند که به دنبال خدمات و کالاهای شما هستند
  5. سقف هزینه روزانه در این سرویس قابل کنترل می باشد
  6. امکان تعیین ساعاتی که تبلیغات نمایش داده شوند
  7. سهولت دستیابی به تعداد بیشتری از مخاطبان
  8. امکان تعیین هزینه برای هر کلیک