قیمت سئو

قیمت سئو

با توجه به اهمیت فضای مجازی و اینترنت و با درنظر گرفتن اینکه بسیاری از تصمیم گیری های خرید با جستجو در موتورهای گوگل علی الخصوص موتور جستجوی گوگل شروع می شود، بسیاری از مدیران کسب و کارها این نیاز را حس کرده اند که برای بقای بیزینس خود باید در صفحه نتایج موتورهای جستجو در رتبه های بالاتری قرار داشته باشند حتی قبل از اینکه سایت خود را طراحی کنند.

اولین و بزرگترین سوالی که برای هر یک از این مدیران ایجاد می شود این است که بودجه لازم برای ارتقا رتبه سایت (و یا همان قیمت سئو) چقدر است؟ و سوال بعدی که با آن مواجه می شوند این است که چگونه می توانند به یک شرکت سئو اعتماد کنند؟

با توجه به اینکه هیچ تعرفه ثابتی برای کارسئو وجود ندارد، در نتیجه اعتبارسنجی شرکت های سئو، کاری بسیار دشوار خواهد بود. این نکته کاملا صحیح است که در کارهای خدماتی به خصوص خدمات سئو که کاری کاملا تخصصی به حساب می ید هیچ قیمت ثابتی وجود ندارد و هر شخص سئو کار و شرکت سئویی بر اساس میزان تخصص، تجربه کاری و نمونه کارهای موفق سئویی که در این زمینه دارد و زمانی که برای به ثمر رساندن پروژه سئو انجام می دهد تعرفه اعلام می کند.

شیوه های مختلف انجام پروژه های سئو

قبل از اینکه در مورد قیمت سئو صحبت کنیم باید این نکته را در نظر گرفت که برای انجام پروژه های سئو سایت، روش و شیوه های مختلفی وجود دارد. یکی از این شیوه ها سئوی کلاه سفید (سئوی قانونی) است که در این روش کلیه فعالیت های بهینه سازی سایت مطابق با قوانین و راهنمایی های گوگل انجام می شود. برخی از پارامترهایی که در سئوی کلاه سفید از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند می توان به سرعت لود سایت، طراحی بهینه و ساختار استاندراد سایت، نحوه ارتباط صفحات سایت با یکدیگر، وضعیت رسپانسیو سایت و موارد زیاد دیگری اشاره کرد. همچنین تولید محتوای استاندارد، کاربردی و کاربرپسند در سئو استاندارد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در شیوه سئو کلاه سیاه (سئوی غیرقانونی) که شامل انجام فعالیت های خارج از قوانین گوگل است و در صورتیکه گوگل پی به این مورد ببرد، سایت خاطی را جریمه می کند در واقع سایت از دچار پنالتی گوگل می شود.

تشخیص اینکه سئو کار از چه شیوه ای برای انجام پروژه سئو استفاده می کند، شاید در ابتدا کار ساده ای نباشد اما نوع قرارداد های سئو و همچنین هدف گذاری هایی که برای پروژه انجام می شود می تواند تا حد زیادی این موضوع را مشخص کند. به عنوان مثال قراردادهای سئویی وجه تنها بعد از قرار گرفتن کلمه کلیدی مورد نظر در صفحه اول گوگل پرداخت خواهد شد قطعا منجر به این موضوع خواهد شد که سئو کار از شیوه های کلاه سیاه مانند خرید بک لینک و … برای بدست آوردن نتیجه استفاه کند. دلیل این امر این است که در صورت استفاده از شیوه های استاندارد سئو پروژه را نمی توان در چهارچوب زمانی خاص به نتیجه رساند.

در پروژه هایی که بر مبنای سئوی کلاه سفید عقد قرارداد انجام می شود، به صورت بلند مدت و سالانه هستند و شخص و یا شرکتی که بر روی سئوی سایت شما فعالیت می کند به صورت کاملا شفاف گزارش های دوره ای را برایتان تهیه و ارسال می کند و این یکی از دلایلی می باشد که در این پروژه ها هزینه انجام سئو بالاتر از حالت های دیگر است.

از طرف دیگر با افزایش اعتبار سایت در گوگل، رتبه سایت در مجموعه مختلفی از کلمات کلیدی بهبود خواهد یافت و به علت ادامه دار بودن قرارداد، سئو کار می داند که اگر از شیوه های کلاه سیاه استفاده کند وضعیت بهینه سازی سایت نابود می شود. بنابراین قیمت سئو سازی با توجه به نوع پروژه های انجام شده و همچنین نوع خدماتی که کارفرما از مجری سئو دریافت خواهد می کند متفاوت است و به همین دلیل نمی توان به طور کلی تعرفه بهینه سازی سئو شرکت های مختلف را با هم مقایسه کرد.

مواردی که قبل از انجام بهینه سازی سایت باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

  1. هدف شما از انجام بهینه سازی سایت چیست؟
  2. آیا می خواهید فروش سایت افزایش پیدا کند و یا به دنبال افزایش بازدید هستید؟
  3. آیا صرفا برای قدرت نمایی در بین رقبا می خواهید در کلمه کلیدی خاصی رتبه بگیرید و یا هدف دیگری را دنبال می کنید؟

بعد از مشخص شدن هدف از انجام پروژه سئو، قادر خواهید بود هزینه های شرکت های مختلف سئو را با یکدیگر مقایسه کنید. و نکته ای که باید به آن توجه شود داشتن نمونه کار موفق سئو و کیفیت بالای این شرکت ها است. جهت برآورد قیمت سئو سازی سایت خود، می توانید هم اکنون با من تماس بگیرید.

قیمت سئو براساس کلمه کلیدی

قیمت سئو کلمات کلیدی، یکی از شیوه های غیر استاندارد جهت اعلام هزینه سئو، بدین صورت است که قیمت براساس کلمه کلیدی مشخص می شود. این کار نشان دهنده این است که این شرکت ها و یا افراد سئوکار اطلاعات کافی و مناسبی در زمینه سئو سایت ندارند و همچنین از شیوه کارکرد و الگوریتم های گوگل اطلاعات کافی ندارند و همچنین به پارامترهایی که گوگل برای رتبه بندی یک سایت از آن ها استفاده می کند توجهی ندارند.

در این روش از قراردادهای سئو از آنجا که شرکت سئوکار و یا فرد سئو کار خود را ملزم می داند تا بر روی کلمه کلیدی مورد نظر سایت را در جایگاه مد نظر قرار دهد، مجبور خواهد شد از شیوه های سئوی کلاه سیاه که بسیار خطرناک نیز می باشد استفاده کند.

مدیران کسب و کارها و وبمستران باید این را نیز بدانند که با استفاده از این شیوه برای مدت زمان کم و به صورت موقت در یک جایگاه خوبی قرار خواهند داشت، ولی به زودی دچار پنالتی گوگل خواهند شد و از صفحه نتایج جستجو حذف می گردند و دچار پیامدهای منفی بسیاری را نیز خواهند شد.

شیوه برآورد قیمت و تعرفه سئو توسط من

در ابتدا وب سایت مورد نظر را بر اساس وضعیت فنی و ساختار طراحی سایت، گستردگی کلمات کلیدی ، بازار رقابت زمینه فعالیت مورد نظر در فضای اینترنت و هدفی که مشتری دنبال می کند بررسی شده و یک پکیج سئو ارائه می شود. هر پکیجی که به مشتری پیشنهاد شود شامل یک سری از خدمات و ضمانت ها می باشد که مشتری می تواند نسبت به خرید پکیج سئو معرفی شده اقدام کند.

به این نکته توجه کنید که تاکید زیاد بر روی کلمات کلیدی خاص و برون سپاری پروژه سئو به شرکت ها یا انجام خدمات سئو داخل شرکت، در نهایت باعث می شود که سئو کار مجبور شود از روش های سئو کلاه سیاه پروژه را انجام دهد که راه کاری کوتاه مدت است و در نهایت باعث نابودی وضعیت سایت شما خواهد شد.

از سوی دیگر با توجه به گستردگی بسیار زیاد کلمات کلیدی در هر صنعت و جستجوهایی که کاربران جامعه هدف انجام می دهند و تغییر رتبه های گوگل، داشتن تاکید بر روی کلمات کلیدی خاص و محدود باعث می شود نهایتا از پروژه سئوی خود نتیجه خوبی را به دست نیاورید.

برآورد زمان پروژه های سئو

بعد از سوال درباره تعرفه خدمات سئو، مهمترین سوالی که برای کارفرمایان پیش می آید زمان انجام و به نتیجه رسیدن پروژه های سئو است؟

این جواب این سوال تنها باید گفت که هیچ شرکت سئو و سئو کاری نمی تواند رتبه دقیقی را برای یک کلمه کلیدی را برای شما ضمانت کند. زیرا تنها نهاد تصمیم گیری برای اینکه چه سایتی در چه زمانی در چه جایگاهی نمایش داده شود گوگل است و از سویی دیگر انجام سئو یک فرایند زمان بر است. در واقع سئو یک هدف نیست بلکه یک فرآیند است.

با توجه به تجربه کاری شخصی، می شود کلماتی را در بازه های زمانی مختلف هدف گذاری کرد تا بتوان حتی در ماه های ابتدای پروژه با کلمات کلیدی متفاوتی دارای رتبه شوید و شاهد ترافیک و تغییرات قابل ملاحظه ای برای وب سایت خود باشید.

این مورد را نیز باید در نظر داشته باشید که در واقع خدمات سئو یک فعالیت دراز مدت و همیشگی است و سئو به صورت دائمی باید بر روی سایت انجام شود. از طرف دیگر، کلمات کلیدی محدود نیستند و با فعالیت مداوم بر روی سئو سایت می توانید گستره کلمات کلیدی خود را افزایش دهید و به همین خاطر است که تمامی قرارداد های سئو من به صورت سالیانه و درازمدت منعقد می شود.

با توجه به نرخ بازگشت سرمایه گذاری مناسبی که فعالیت های سئو دارد، قطعا توقف فعالیت سئو سایت می تواند ضرر قابل توجهی به روند پیشرفت وب سایت شما برند.

ضمانت سئو

در صورت به نتیجه نرسیدن فعالیت های سئو با توجه به مفاد قرارداد فی مابین کلیه هزینه های اخذ شده عودت داده می شود.
در نظر داشته باشید که هزینه سئو بر اساس وضعیت وب سایت، قدرت رقبا، هدف گذاری پروژه سئو، وضعیت تیم فنی و محتوایی شما و حجم کاری که باید برای پروژه انجام شود، مشخص می گردد. در صورتی تمایل دارید از هزینه های سئو و بهینه سازی سایت مطلع شوید، با من تماس بگیرید.

مشاور سئو و دیجیتال مارکتینگ

با بیش از 5 سال تجربه کاری در زمینه سئو، تبلیغات گوگلی و طرای استراتژی های دیجیتال مارکتینگ مبتنی بر بازار ایران و نگرش جهانی، به شرکت های در حال توسعه زیادی کمک کرده ام تا خود را در بین رقبا، جزء اولین ها بیابند و به واسطه این اولین بودن درآمد خود را افزایش دهند و مشتریان جدید به دست آوردند و نرخ بازگشت سرمایه خود را افزایش دهند.

Fill out the form to subscribe to our newsletter.

    درخواست مشاوره سئو