چرا باید از گوگل ادز استفاده کنید؟

چرا باید از گوگل ادز استفاده کنیم

دلایل استفاده از گوگل ادز شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد؟ گوگل ادز یکی از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. همان طور که از اسم این ابزار مشخص است، ابزار خود گوگل است.

تبلیغات در گوگل بازگشت سرمایه خیلی بالایی دارد.

با استفاده از این ابزار می توانید محصولات و خدمات خود را به سرعت به مشتریان بالقوه خود معرفی کنید و فروش سریعی داشته باشید.

در ادامه، با ۶ تا از مزایای استفاده از گوگل ادز در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود آشنا خواهید شد.

۱- افزایش تعداد مشتریان و سرنخ (Lead)

گوگل ادز یکی از بهترین ابزارها برای تولید سرنخ فروش است.

اگر کمپین ‌های گوگل ادوردز شما به درستی تنظیم شده باشند، سرنخ های بسیار با کیفیتی را برای وب سایت، فرم های عضویت و یا دیگر بخش های آنلاین شما ایجاد خواهند کرد.

گوگل ادز به شما این امکان را می‌دهد که بر روی افرادی متمرکز شوید که به دنبال آن چیزی هستند که کسب‌ و کار شما ارائه می ‌دهد.

این به این معنا است که می توانید با بهینه سازی مداوم کمپین های خود، تنها افراد و مشتریان بالقوه ای که خریدار محصولات و خدمات شما هستند را به سمت وب سایت خودتان هدایت کنید.

۲- گوگل ادوردز یک پلتفرم بازاریابی انعطاف‌پذیر است

با کمی کار با گوگل ادز به انعطاف پذیری بالای این ابزار بازاریابی پی خواهید برد.

این انعطاف پذیری زیاد گوگل ادز باعث شده است تا این ابزار بازاریابی آنلاین برای هر سازمان با هر اندازه ای مناسب باشد.

هر زمان که نیاز باشد می توانید تبلیغات خود را متوقف کنید، هزینه کلیک های خود را مدیریت کنید، همچنین با بسیاری از پلتفرم ها و نرم افزارهای بازاریابی سازگار است.

می توانید قوانین (Rule) هایی را برای سیستم تعریف کنید تا بصورت خودکار کارهایی را برای شما انجام دهد.

می توانید بر روی بخش خاصی از مخاطبان آنلاین تمرکز داشته باشید.

به عنوان مثال می توانید افراد را بر اساس مکان، سن، جنسیت، نوع دستگاهی که استفاده می کنند، وب سایتی که از آن استفاده می کنند (مانند جستجوی گوگل، نقشه‌های گوگل، یوتیوب) و بسیاری روش های دیگر دسته بندی کنید و برای آنها تبلیغات هدفمندی را ایجاد کنید.

همچنین می‌ توانید بودجه خود را برای بخش‌ های خاصی از یک کمپین تنظیم کنید. به عنوان مثال، می‌ توانید بودجه ‌های روزانه و محدودیت‌ هایی برای مقداری که برای کلیک‌ ها بر روی کلمات کلیدی خاص تمایل دارید، تعیین کنید.

لوگوی گوگل ادز

۳- میزان بازگشت سرمایه زیادی دارد

برخلاف دیگر استراتژی ‌های بازاریابی، در گوگل ادز شما فقط برای تبلیغاتی که مردم روی آنها کلیک می‌کنند هزینه پرداخت می‌ کنید.

پس تنها با بهینه سازی کمپین های تبلیغات کلیکی خود شاهد بازگشت سرمایه بالایی خواهید بود.

اما باید به یاد داشته باشید که این کاری زمان بر است.

برای این کار باید کمپین های خود را به صورت مستمر زیر نظر داشته باشید و آزمایش های مختلفی را انجام دهید تا بهترین و بهینه ترین حالت را بیابید.

گوگل ادز اطلاعات بسیار دقیق و شفافی را در اختیارتان قرار می دهد که با استفاده از اطلاعات به دست آمده می توانید کمپین های خود را بهینه سازی کنید.

با پیدا کردن بخش هایی از کمپین که به خوبی کار می کنند و بازگشت سرمایه خوبی برایتان دارند، باید تمرکز و بودجه خود را صرف آن حوزه ها کنید.

بخش هایی که به خوبی کار نمی کنند را متوقف کنید و بودجه آنها را صرف بخش هایی با سودآوری بالاتر کنید.

۴- نتایج را سریع و شفاف مشاهده می ‌کنید

گوگل ادز به ارائه نتایج سریع و شفاف و گزارش‌ های دقیق کمپین ‌های خود شناخته شده است.

آنالیز دقیق و آسان کمپین ها به دلیل داشبورد کاربردی گوگل ادز میسر می باشد.

این داشبورد اطلاعات زیادی مانند کلمات کلیدی بازدید شده، هزینه کلیک ها، تعداد impression ها، تعداد بازدیدهای انجام شده و بسیاری اطلاعات کاربردی دیگری را در اختیارتان قرار می دهد.  

تمامی این ویژگی ها و اطلاعاتی که در اختیارتان قرار می گیرد به شفافیت زیاد این ابزار دیجیتال مارکتینگ اشاره می کند.

۵- گوگل ادز ترافیک زیاد و با ارزشی را برای سایت ایجاد می کند

به دلیل سهم بسیار زیادی که گوگل دارد و ترافیک روزانه بسیار زیادی دارد، با تبلیغ در این موتور جستجوی جهانی می توانید ترافیک زیاد و هدفمندی را برای سایت خود ایجاد نمایید.

براساس تحقیقات انجام شده روزانه ۳.۵ میلیارد جستجو در گوگل انجام می شود.

گوگل در تلاش است تا محتوا و تبلیغات مرتبط با جستجوی کاربران را در اختیارشان قرار دهد.

همچنین در تلاش است تا همواره الگوریتم های خود را به روزرسانی کند تا نتایج مثبت و تبلیغات اثربخشی را برای کسب و کارها ایجاد کند.

با تبلیغات در گوگل ترافیک هدفمندی به سمت کسب و کارها هدایت می شود، فرم های عضویت تکمیل می شود، سرنخ های فروش ایجاد می شود و بسیاری موارد دیگر.

ترافیکی که از طریق تبلیغات گوگلی برای سایت ایجاد می شود با احتمال بیشتری تبدیل به مشتری می شوند. این یکی از مهمترین دلایل استفاده از گوگل ادز است.

مطالب مفید

۶- شناخت بیشتری نسبت به بازار خود به دست می آورید

شناخت مشتریان و دانستن اینکه به چه چیزی نیاز دارند، بسیار مهم است.

شناخت دقیق مشتریان به شما کمک می کند تا درک درستی از نیازهای مشتریان داشته باشید و برخورد بهتری با آنها داشته باشید.

البته به دست آوردن این شناخت دشوار است علی الخصوص با روش های سنتی ای مانند پرسشنامه ها، مصاحبه ها و دیگر روش ها که محدویت های زیادی نیز دارند.

در مقابل گول ادز اطلاعات با ارزشی مانند عادات مشتریان، نیازهایشان و بسیاری اطلاعات دیگر را به راحتی در اختیارتان قرار می دهد.

کلمات کلیدی ای مشتریان برای پیدا کردن وب سایت شما از آنها استفاده می کنند، زمان هایی که جستجو می کنند، دستگاهی که برای جستجو از آن استفاده می کنند، روزهایی که جستجو می کنند و غیره از دیگر اطلاعاتی است که گوگل در اختیارتان قرار می دهد.

شما می‌توانید از این اطلاعات برای بهبود محصولات و خدمات خود استفاده کنید،

همچنین از این اطلاعات می توانید برای بهینه سازی فعالیت های بازاریابی خود استفاده کنید. همچنین می توانید کمپین خود را به روزرسانی کنید تا پول خود را با نشان دادن تبلیغتان به افرادی که جزو جامعه هدفتان نیستند هدر ندهید.

گوگل ادز یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغاتی است که تا کنون ایجاد شده است.

بسیاری از کسب‌ و کارها به دلیل هزینه تبلیغ در گوگل ادز، به ویژه اگر با کارکرد این پلتفرم آشنا نباشند، از تبلیغات اینترنتی در گوگل ادز منصرف می‌شوند.

با این حال، اگر با استراتژی درست تبلیغات آنلاین خود را هوشمندانه انجام دهید، سودی که از گوگل ادز به دست می آورید بسیار بزرگ است.

جمع بندی

در این مطالب به ۶ تا از دلایل استفاده از گوگل ادز اشاره شد. گوگل ادز یکی از قوی ترین سیستم های تبلیغات کلیکی است که می توان برای افزایش فروش از آن استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *